Новини веслування академічного (дайджест)

Чи мало новин відбулося у відділенні веслування академічного нашої спортивної школи за останній місяць. Про найважливіші з них в даному огляді.

* * *

З 14 по 16 червня Київ приймав учасників чемпіонату України серед юніорів. Серед веслувальників, що змагалися на водних дистанціях, були й вихованці нашої школи. На жаль, лише одну нагороду здобули черкаські спортсмени. Єдина медаль на рахунку Михайла Гавриша (тренери - Інна Золотько та Юрій Кучеренко), який у складі збірного екіпажу вісімки фінішував третім.

Серед інших наших спортсменів найкращий результат в Андрія Шафороста та Ярослава Лавриненка, які разом посіли четверте місце у парній гонці (2х) та у змаганнях четвірок (4х).

* * *
Більш вдалим був виступ представників Черкащини під час проведення Кубка України з веслування академічного, присвяченого пам'яті бійця "Небесної сотні", Героя України В.Швеця. Тут львіну долю нагород зібрали наші дівчата. Найкращий результат в активі лідера нашої команди Валерії Культенко (тренери - Юрій Кучеренко та Сергій Гречуха). Лера двічі фінішувала першою в змаганнях двійок та четвірок (відповідно 2х та 4х легкої ваги), а також виборола срібло в індивідуальному виді програми (1х л/в). Також на другу сходинку п’єдесталу пошани піднялися Дарія Івженко та Ганна Архипенко (вихованки Інни Золотько та Юрія Кучеренка), які здобули це право у змаганнях веслувальних дуетів (2- л/в). Ще одна черкащанка, вихованка нашої ДЮСШ, а на сьогодні представниця Комунального закладу “Школа вищої спортивної майстерності” ЧОДА Олександра Гуленко принесла срібло команді Черкащині на дистанції 2х л/в (тренери Володимир та Михайло Гуленки).

Серед наших хлопців із медальним здобутком срібного відтінку повернулися Олександр Лугеря (чоловіки 8+) (тренери - Сергій Гречуха та Юрій Кучеренко) та Володимир Шевченко (2х л/в), який здобув свою нагороду разом з іншим представником ШВСМ і колишнім вихованцем нашої школи Микитою Майко (тренери Михайло та Володимир Гуленки).
* * *

Справжнім тріумфом для Ганни Архипенко (тренери Юрій Кучеренко та Інна Золотько) став молодіжний чемпіонат України, який проводився з 4 по 7 липня в Києві. Наша юна веслувальниця здобула золото змагання в індивідуальному виді програми (1х л/в) та виконала норматив для присвоєння звання Майстер спорту України. До нагороди вищого ґатунку Ганночка додала дві срібні медалі - вона фінішувала другою у змаганнях дуетів (2х л/в), а також разом з іншою черкащанкою Дарією Івженко піднялася на другу сходинку п’єдесталу пошани після боротьби веслувальних квартетів (4х л/в).

Саме на останній дистанції ще одна вихованка нашою ДЮСШ Дар’я Хрипко (тренери Володимир та Михайло Гуленки) поклала золото у скарбничку збірної Черкаської області.

Ще однією перемогою відзначився наш провідний веслувальник Олександр Лугеря (вихованець Сергія Гречухи та Юрія Кучеренка), який виборов звання чемпіона України  у боротьби екіпажів четвірок (4-).

Разом по дві медалі завоювали Володимир Шевченко та Микита Майко (Михайло та Володимир Гуленки), які здобули срібло чемпіонату у змаганнях четвірок (4х л/в), а також бронзу на дистанції човнів-двійок (2х л/в).

* * *

З 4 по 6 липня голландський Роттердам приймав учасників Чемпіонат світу з веслування академічного серед студентів (FISU 2024). У складі збірної України у змаганнях взяла участь черкащанка Валерія Культенко. Лера вперше дебютувала на такому високому рівні, про те показали не поганий результат сперечаючись в індивідуальному виді програми з більш досвідченими спортсменками. У підсумку юна веслувальниця потрапила до десятки кращих у підсумковому протоколі світового форуму.

Автор: Volodymir Shlikhta

Дата публікації: 12-07-2024 01:39