У 1955 році при ДЮСШ МіськВНО було відкрито відділення з веслування на байдарках і каное. Першим тренером з веслування став шкільний учитель фізичної культури Квітницький Ілля Артамонович.

В 1960 році при облраді ДСТ «Авангард» відкрита дитячо-юнацька спортивна школа з веслування. А вже через 4 роки Черкащина мала свого олімпійського чемпіона – Андрія Хіміча ( Токіо, 1964 рік), продовжили цей почин чемпіон світу, ЗМС Дрібас В.М., багаторазові чемпіони СРСР – почесні майстри спорту Буркацький П.П., Мусієнко В.В. . та інші. 

1994 році – відкрите відділення академічного веслування.

В ДЮСШ з веслування ЧМР займається біля 240 спортсменів,  працює 6 тренерів вищої категорії, п`ять тренерів першої категорії і два тренера другої категорії. 

В 2023 році 19 вихованців виконали норматив кандидата в майстри спорта України, ще 106 отримали масові спортивні розряди. Вихованцю відділення веслування академічного Олександру Лугері присвоєння звання Майстер спорту України.

За останній рік на на спортивних базах ДЮСШ з веслування було організовано та проведено шість чемпіонатів та один кубок міста, два чемпіоната області та 11 навчально-тренувальних зборів.

Протягом року 5 вихованців спортивної школи становилися чемпіонами України,  19 призерами.

Переможцем Кубку України з веслування академічного ставала Культенко Валерія, призерами - Архіпенко Ганна, Пойда Анастасія, Івженко Дарія, Лугерія Олександр. Кубок України з веслування на байдарках і каное здобув Степан Батуєв, срібною призеркою стала Катерина Пономаренко.

Переможцями Всеукраїнських ігор з веслування академічного ставали - Архіпенко Ганна, Пойда Анастасія, чотириразовим Валерія Культенко. Призерами - Васильченко Андрій, Безбородько Іван, Миронюк Іван, Сокур Максим.

Загалом вихованці ДЮСШ за минулий рік взяли участь у 15 всеукраїнських змаганнях.

Троє наших спортсменів відстоювали честь України у складах збірних команд. Степан Батуєв виступав на юніорських чемпіонатах світу в Італії та Європи в Португалії. Валерія Культенко захищала кольори національної команди з веслування академічного у Литві під час виступів у традиційній міжнародній регаті “Бурштинові весла”. Ще один спортсмен нашої школи Олександр Лугеря на молодіжному чемпіонаті Європи в Німеччині став бронзовим призером континенту.